Pályázatok
Tokaji Borászat logojának megtervezése
Koncepciók (64)
Oldalak
Feladat leírása
A tervezett borászat illetve vendégház a Bénye Bor Birtok (Paunoch Birtok Kft) Erdőbényén a történelmi Tokaj Hegyaljai borvidék ( amely a világörökség része ) talán legszebb településén található. A településen több hasonló méretű családi pincészet illetve azokhoz köthető vendégház működik, de olyan amely szinte komplex ( bor, szállás, programok, gasztronómia ) szolgáltatáscsomaggal rendelkezik nincsen.
Különféle pályázati lehetőségek miatt jelentős fejlesztések várhatóak a térségben.
Erősségek:
- Történelmi borvidék ( a világ első zárt borvidéke )
- A világörökség része
- Zemplén, Bodrog közelsége – természet közelsége
- Szolgáltatáscsomag: szállás/bor/programok
- Prémium borok komoly dűlőből
Hátrányok:
- A környék kicsit kiesik Hegyalja centrumából ( Mád )
- Csak az édes borral azonosítják a térséget ( negatív megítélés az 1990 előtti tömegtermelés miatt )
- Idősebb generáció féltékenysége
Feladat leírása
A birtok első területei 2016-ban lettek megvásárolva az Erdőbénye melletti jó nevű Rány dűlőben. Jelenleg egy hektár termőterülettel rendelkezünk túlnyomórészt Furmint és Hárslevelű a fajtákból. Később a területet maximum 3-4 hektárra bővítenénk.
A szőlőt 2018-tól bioművelésre állítjuk át ami fontos eleme lesz az egész távolabbi elképzeléseinknek.
A kíméletes feldolgozás az Erdőbénye főutcáján található bázison történne terveink szerint szintén 2018-tól. A feldolgozó mellett szintén itt kapna helyet egy többszobás vendégház is, ahol alkalmanként borkóstolókat szerveznénk a vendégeknek és partnereink által nyújtott szolgáltatáscsomagokkal állnánk a turisták rendelkezésre.
Évente 5000 palack magas minőségű bor készítésé és ezek gasztro vonalon valamint helyben (borkóstolók segítségével) történő értékesítésé a cél.
Feladat leírása
A rendelkezésre álló információk alapján egy olyan logót kellene tervezni a borászatnak ( és azon túl a vendégháznak is ) amely magában hordozza azt a ,,bármit” ami miatt érdekes lesz a bor illetve a vendégház a célközönség számára.
Olyan logót szeretnénk, amelynek emblémája önmagában is megállja a helyét, és mivel még nincs véglegesen eldöntve, hogy melyik nevet fogjuk használni, kérnék egy változatot Bénye Bor Birtok és egyet Paunoch Birtok felirattal is.
Méreteket tekintve a legkisebb magán a boros címkén lenne látható, a legnagyobb pedig a vendégházon. Letisztult, modern motívumok szerepeljenek az anyagban, ami a majdani címkén is jól mutatna. Fekete- fehér változatban szeretném megnézni.
Feladat leírása
Célként (a Feladat leírásában már rögzítetteken túl) meghatározhatjuk továbbá, hogy mind a borászat, mind pedig a vendégház egy jó logó segítségével minél könnyebben bekerüljön a köztudatba, mint egy minőségi Tokaj Hegyaljai mini borászat és szállás.
Feladat leírása
Viszonylag szűk, igényes városi célpiac, magas fizetőképes kereslettel 40 év feletti, családos, polgári réteg, aki egészségtudatosan él, szeret kirándulni, és szereti a jó borokat, magas minőséget vár el mind termékben, mind szolgáltatásban, fontos neki a jó hangulatú baráti társaság, és a borhoz köthető értékeket a helyén tudja kezelni.
Feladat leírása
Mi jusson a fogyasztó eszébe, ha találkozik a nevünkkel:
(általánosságban, hiszen három különböző termékről/szolgáltatásról beszélünk):
- igényes
- magas színvonalú
- minőségi
- egyedi
- problémamegoldó (szállás, étkezés, borkóstolás, programok, transzfer egy kézben)
- modern de a hagyományokat tisztelő
Üzenet - Legyen az élmény része Erdőbényén!
Feladat leírása
Legyen olyan a termék (Termékek: száraz és édes borok, aszuk), ami egészségtudatos embereket célozza meg ( organikus művelésű szőlőből készült borok).
Legyen olyan a szolgáltatás, amivel lehet erősíteni a pincészetet (borvacsorák), valamint a szállást.
Minőség, elismertség, magas hozzáadott érték. Megkülönböztető- minőségi elkötelezettség, szakmai elismertség
Feladat leírása
A boraink a kis palackszám miatt a terveink szerint az igényesebb gasztronómiában illetve helyben lennének megvásárolhatóak.
Később az interneten, levélpapíron, cégtáblán, üvegen is használnánk, természetesen tervezünk online megjelenéseket, hirdetéseket. (Ezek megtervezése nem feladat, csak a logó.)
Feladat leírása
Fontos megemlíteni a logó kapcsán, hogy a barna, sötétzöld, ezüst, esetleg fekete és arany színek, amelyek első körben számomra érdekesek lennének a logó kapcsán, de ez nem zárná ki egyéb színek használatát.
Hangulat: kalandvágyó, sportos, laza, család centrikus, tanulásra fogékony, történelmi, természet, organikus.
Trend: organikus, természetközeli, egészséges
Miben vagy különleges: komplex szolgáltatáscsomag a bor mellett
Néhány támpont ami nekem tetszik: dubicz.hu, kovacsnimrodwinery.com, kreinbacher.hu, sauska.hu
Feladat leírása
Népművészeti, zenei motívumok, rikító színek
Feladat leírása
Vektorosan szeretném megkapni és lehetőség szerint számlaképes kreativok jelentkezését várom ( ők elönyt élveznek )
- A kreatívokkal telefonon és e-mailben kommunikálnék
Fórum
Tisztelt Megbízó!
Rendelkezésre tudna bocsátani esetleg a Birtok helyszínén készült képeket, esetleg épületfotót vagy tájfotót? Grafikai szempontból fontos lenne valamilyen támpont a tervezésben, amihez kapcsolódva el lehet indulni. Előre is köszönöm válaszát.
Üdvözlettel: Kreatív
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Kedves Megbízó, a két megnevezés sajnos elég sok tilográfiai lehetőség kizár... nem lehetne, hogy először a nevet eldöntik és utána terveztetik meg a logót?
Üdv.: pályázó
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
jogos!!! pld. a 3 B betűből sokat ki lehetne hozni!! ha az a neve. de ha a másik??? ezt nem is értem. nagyon sokat számít a név tipográfiailag is.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
„Fekete-fehér változatban szeretném megnézni.”
„...a barna, sötétzöld, ezüst, esetleg fekete és arany színek, amelyek első körben számomra érdekesek lennének...”
Mi legyen? :)
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Tisztelt Megbízó! Még egy dolog: a borbirtok szó a magyar helyesírás szabályai alapján egybe írandó.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Tisztelt Megbízó!
Csatlakozom az előttem szólókhoz: lehetne előbb tisztázni a nevet? Én is a 3 B-t tartanám szerencsésebbnek több okból is: könnyen megjegyezhető és a másik név kiejtése sem feltétlenül egyértelmű mindenkinek - bár lehet, hogy ez csak nálam merült fel...
Köszönöm a választ!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Kedves Megrendelő, esetleg mi többiek is kaphatnánk választ a kérdéseinkre? Üdv.: Pályázó
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges












Hozzászólás