Pályázatok
Oktató weboldal redizájn
Koncepciók (15)
Oldalak
Feladat leírása
Újonnan induló szolgáltatás, így piaci helyzetünk még nincsen.
Feladat leírása
Magyarországon ismert és elismert fiatalos, online főiskolai/egyetemi szintű matematika oktatással foglalkozó honlapunk sikerén felbuzdulva szeretnénk javítani az oldal színvonalát ésegyúttal megmutatni, hogy a matek (és néhány további reál tárgy) tanulása lehet szórakoztató és valójában amit meg akarnak tanítani az egyetemen az pofonegyszerű.
Feladat leírása
A feladat reszponzív honlap grafika készítése többféle oldaltípusra. Két nézetre van szükségünk, 860px alatti (mobil) nézetre és 860 feletti (PC, tablet) nézetre.
FEJLÉC: A fejléc sávjának kidolgozása, a menüpontok és a Login/Logout felirat elhelyezése, a weboldal címének elhelyezése. FELADAT: A meglévő koncepció tökéletesítése, harmonikus arányok megtalálása, a fejléc színének (alapvetően szürkés árnyalat ) kialakítása. Látványterv<80%-ban elégedettek vagyunk vele, cél a 100%>: https://www.dropbox.com/s/0kn4w62v0ensl4a/mathslainHome.jpg
FELSŐ LOGIN SÁV: a login gombra kattintva jön majd be egy fentről lenyíló sáv (l http://indivizo.hu/ -> demot kérek gomb). A lenyíló sáv tartalmi elemei pedig ezek legyenek: https://www.dropbox.com/s/nur2wpe17qamk81/login.png FELADAT: elkészíteni a belépés/regisztráció látványtervét lenyitva
LEARN OLDAL TARTALMI RÉSZ: itt lehet válogatni egy adott tantárgy oktatóanyagai között (youtube szerűen), a bal oldalsávban a fő menüpontok, a jobb oldali alsó részben maguk a videók találhatóak. Erre több látványtervet is készítettünk, a koncepció: topicok bal sávban, subtopicok jobbra. Látványterv<a koncepció már jó, a kivitelezés nem, kb 50% jelenleg>
version1:
https://www.dropbox.com/s/ui0pekpo23qz0hr/mathslainLearn1b.jpg
https://www.dropbox.com/s/971kfz3r4z1eoui/mathslainLearn1g.jpg
https://www.dropbox.com/s/971kfz3r4z1eoui/mathslainLearn1g.jpg
https://www.dropbox.com/s/qrd4ckshlie0kcc/mathslainLearn1y.jpg
version2:
https://www.dropbox.com/s/3o6enumli27e7fc/mathslainLearngreyB.jpg
https://www.dropbox.com/s/3o6enumli27e7fc/mathslainLearngreyB.jpg
https://www.dropbox.com/s/6fhy9y1r81uz9e0/mathslainLearngreyR.jpg
https://www.dropbox.com/s/3xmwxnwrcq6cn4t/mathslainLearngreyY.jpg
FELADAT: A Learn oldalon a jobb alsó tartományban lévő flackek (dobozkák) kidolgozása (koncepció javítása vagy akár újragondolása), melyek elsődleges funkciója, hogy tartalmazzon egy max 100 karakteres szöveget (cím), ezen kívül a bal felső sarokban "lap behajtás hatás” (megnézett video jelölése), ezeken felül a jobb felső sarokban háromféle ikon: ingyenes, regisztrációhoz kötött, fizetős (ezek az ikonok illeszkedjenek a már meglévő fejlécben levő ikonokhoz).
VIDEO OLDAL: ennek lényegi tartalma maga a video, ezen kívül két fontos eleme a video feletti szürke sáv, valamint a bal menüsáv.
FELADAT 1: A video feletti szürke sáv kidolgozása (benne: video cím, teljes képernyő ikon és mentőcsónak, utóbbi helye fixen jobbra zárva).
FELADAT2: A bal menüsáv kidolgozása. A bal menüsáv itt lényegében megegyezik a LEARN oldalon található sávval, amire rányílnak almenüpontok.
RÁNYÍLÓ: http://tympanus.net/Development/MultiLevelPushMenu/index.html
Jelenlegi látványterveink itt is eléggé kezdetlegesek, kb 10% a 100ból:
RÁNYÍLÓ: https://www.dropbox.com/s/l97nug096gos79u/mathsplainSlideRANYILO.jpg
HOME MOBIL NÉZET: a mobil nézetben a home oldal a tantárgyakat listázza majd: https://www.dropbox.com/s/x5ii3w0ra6w4v5n/mathsPlainxHomePH.jpg FELADAT: kidolgozás (elrendezés, méretek, a HOME menüpontjainak elhelyezése)
LEARN MOBIL NÉZET: a korábbi VIDEO oldalas balmenü koncepciónak kell megjelennie, a jelenlegi vázlatos látvány: https://www.dropbox.com/s/rq9luvabum8rqqo/mathsPlainxlearnPH.jpg
LÁBLÉC: FELADAT: a lábléc megtervezése a következő tartalmi elemekkel + paypal + credit card logo (designban pedig a többi tervhez igazítással):
http://d14idxu3twjaj3.cloudfront.net/se/wp-content/images/blogs/seo/webs...
ÁLTALÁNOS NÉZET: az alábbi képen minden általános nézeti elemet megmutatunk:
https://www.dropbox.com/s/9roa23giv89u7b4/altalanos%20oldalelemek.png
FELADAT: ezen elemek igazítása a többi desighoz. Amiről szó van: Tabok (aktív, hover, inaktív), Címsor 1,2,3,4 (törjön két sorba), Címsor 1,2,3,4 linkként (normal és hover verzió is kell), státuszüzenet: információ, figyelmeztetés, hiba (pl zöld, sárga, piros), felsorolások (számozott, 3 szintű számozatlan), Lapozó (<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 …. 23 > >>), űrlap elemek (egy soros beviteli mező, több soros beviteli mező, legördülő menü, checkbox, radiobutton, submit gomb), űrlap becsukható keretben (mezőcsoport), egyéb szöveg elemek (bekezdés, link (normal és hover), Bekezdésbe illesztett kép alatta képfelirattal, idézet), táblázat elemek (táblázatfej (sima szöveg, link, rendezhető oszlopok (pl fel le nyíl)), táblázat belső cellái (sima szöveg, link), a táblázat legyen zebrázva)
EGYÉB HASZNOS TUDNIVALÓK:
SZÍNEK: A jelenleg használt színkoncepció: szürke árnyalatai és ezen kívül 4+4 szín ( kék, zöld, sárga, piros, halvány és erős változata) A koncepción változtatni nem szeretnénk, de a terveket az általunk használt színektől különböző árnyalatokban is szívesen látjuk. A jelenlegi színek letölthetőek innen:
BETŰTÍPUS: Frutiger LT 55 Pro Roman, a látványtervben helyettesíthető Verdanaval.
KEZDETI PSD ÉS AI FÁJLOK: a kezdéshez a bemutatott látványtervek mindegyik PSD és AI fájlját biztosítjuk, amihez egy szerzői jogi és titoktartási nyilatkozatot tétele szükséges.
A PÁLYÁZATOKAT KÉT KÖRBEN VÁRJUK, ELSŐ KÖRBEN A <<LEARN>> ÉS A <<VIDEO OLDAL>> LÁTVÁNYTERVEIT VÁRJUK, EZ ALAPJÁN EL TUDJUK DÖNTENI, HOGY ÉRDEMES-E TOVÁBBI ENERGIÁT FEKTETNI A RÉSZLETES KIDOLGOZÁSBA ÉS A TÖBBI OLDAL ELKÉSZÍTÉSÉBE.
UPDATE 2014.07.08.
A Pályázati fórum folyamatosan új információkkal bővül, érdemes figyelemmel követni.
Feladat leírása
A cél az ergonómia, jól használható és a működést intuitíven érthetővé tevő grafika.
Feladat leírása
18 és 50 év közöttiek, akik szeretnének, vagy kénytelenek matematikát tanulni.
Feladat leírása
A tananyagaink közel hozzák a tanulóhoz a matematikát humoros stílusukkal, és a bonyolult feladatok végletekig leegyszerűsített, ténylegesen érthető megoldásával. Amilyen egyszerűen szeretnénk mi a matematikát átadni, a honlapnak is annyira egyszerűnek, letisztultnak kellene lennie.
Feladat leírása
A márkáról a sikeres vizsgának kell eszébe jutni a célközönségnek, illetve annak, hogy a sikeres vizsgához vezető út velünk rövidebb, gyorsabb, könnyebb, mint nélkülünk.
Feladat leírása
A matematikaoktató szolgáltatás honlapján kívánjuk felhasználni a győztes alkotást.
Feladat leírása
Letisztult, egyszerű, korszerű, divatos, minimál. Amennyire elehet, időtálló.
Feladat leírása
Felesleges formák, vonalak, színátmenetek, új színek.
Feladat leírása
A PÁLYÁZATOKAT KÉT KÖRBEN VÁRJUK, ELSŐ KÖRBEN A <<LEARN>> ÉS A <<VIDEO OLDAL>> LÁTVÁNYTERVEIT VÁRJUK, EZ ALAPJÁN EL TUDJUK DÖNTENI, HOGY ÉRDEMES-E TOVÁBBI ENERGIÁT FEKTETNI A RÉSZLETES KIDOLGOZÁSBA ÉS A TÖBBI OLDAL ELKÉSZÍTÉSÉBE.
Alapvetően a szürke árnyalatain kívül 4+4 szín használható, kék, sárga, zöld, piros (ezek halvány és erős verziói)
Az oldalterveket PSD formátumban várjuk, minden oldalterv 1280px széles legyen, kivéve a mobilnézeteket.
Fórum
Kedves Megrendelő!
A BreakPointok megválasztásával kapcsolatban lenne kérdésem:
A 860px tudatos döntés volt? (Személy szerint a klasszikus 0px - 520px | 521px - 960px | 961px - töréspontokat javasolnám, mind SiteBuilderi, mind Design szempontokat figyelembe véve az új oldal ergonomikusabb és könnyebben használhatóbb lehetne ezáltal.)
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Kedves András,
számomra nem egészen egyértelmű a fejléc. Pontosan hova képzelted el, minden oldalon legyen ott, vagy csak a főoldalon? A képek amiket linkeltél, egyiken sem látszik sehol a lábléc. Illetve még egy olyan kérdésem volna hogy írtad a 8:5-ös arányt. Akkor az oldal nem lesz gördíthető, és az adott tartalomnak akkora helyen kell megjelennie mint egy tablet, vagy egy laptop monitorjának képaránya? Vagy ebbe az arányba csak a fontos tartalmi elemek kerülnek, de ettől függetlenül az oldal hosszabb lesz, több tartalommal, és görgethető még lejjebb?
Előre is köszönöm a választ.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Elnézést, az első mondatban a fejlécre hivatkoztam, de a láblécre gondoltam.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Képarányba gondolkozni a responzivitás miatt szerintem felesleges. Apple eszközökre viszonylag jó le lehet lőni a SiteBuild-et, de androidos cuccok esetében gyakorlatilag ahány gyártó annyi képarány és felbontás. Ezért is kérdeztem rá a 860px-es BreakPointra is, az elkerülhetetlen, hogy a content magassága növekedjen ahogy csökkentjük az ablak méretet nem beszélve a ~100 karakteres címekről. Habár kíváncsi lennék más fejlesztői véleményekre is.
Talán ez segíthet a megértésben:
wéwéwé.iosres.com
wéwéwé.metaltoad.com/blog/simple-device-diagram-responsive-design-planning
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Tényleg nem kötözködni akarok, csak szeretném, hogy tiszta legyen mindenkinek mire is kell figyelni responsive oldalak tervezése, fejlesztése során. Design szempontból abszolút nem mindegy, hogy 860 px-be, vagy éppen 1000 px-be kell beleférnie valaminek. A következő link remélem segít megérteni, hogy miért is fontos ezeket tisztázni már a tervezés során, és lehetőleg ne a SiteBuild vagy a programozás közben szembesüljünk alap hibákkal.
wéwéwé.codeguide.hu/2014/05/21/bevezetes-responsive-tervezesbe-viewport
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
nem tudom, ez így, a fenti feltételekkel mennyire korrekt:
http://palyazatok.org/oktato-weboldal-redizajn-palyazat/
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
ja már látom, hogy teljesen. :)
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
A pályázatok.org néha közöl kiírást, ami nálunk indul, de mindegyiknél ott a kikötés, hogy csak a KreaNod rendszerén keresztül érvényes a részvétel. :)
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólás